wtorek, 29 września 2015

Sukces, czy porażka



Sukces, czy porażka zależy od wielu aspektów życiowych, sukces to oprócz dobrobytu materialnego przejawia się wewnętrzną harmonią i takim sukcesem mogą pochwalić się ludzie którzy odkryli w sobie pasję, talent i mają wsparcie środowiska w którym się znajdują i poszli w tym kierunku zawodowym. Porażka natomiast jest wynikiem przede wszystkim braku wsparcia najbliższych i otoczenia, choć są wyjątki, które mimo przeciwności losu usłuchały głosu wewnętrznego i poszli w tym kierunku, ale mogliby osiągnąć jeszcze większy sukces, gdyby to wsparcie mieli. Wszyscy wiedzą, że każdy bez wyjątku ma to coś w sobie, czekanie zbyt długo na odkrycie daru, jak również bez rozwoju własnego potencjału najzwyczajniej zanika to coś. Odkryć w sobie talent można intuicyjnie, przez zaobserwowanie w sobie co się lubi. Bo z definicji wynika, że czynność którą z łatwością się wykonuje, która fascynuje i przynosi radość tu i teraz oraz czas który upływa w trakcie tej pracy rozpływa się bez oznak zmęczenia jest właśnie tym czymś. Natomiast dla innych ta czynność jest trudna, męcząca i ponad siły, oznacza to, że brak jest predyspozycji w tej dziedzinie. Można taką pracą która daje radość cieszyć się całe życie, bez chęci przejścia na emeryturę. Nam wszystkim opłacało by się zainwestować w edukację, aby nauczyciele w szkołach i rodzice w domu wychwytywali talenty i poszczególne uzdolnienia u dzieci i wspierali je, ale największą krzywdę dziecku można zrobić, gdy się mu przeszkadza w realizowaniu swoich marzeń, talentów jakie otrzymało. Brak jest kogokolwiek bez predyspozycji intelektualnej, każdy jest najlepszy w swej dziedzinie, w której przyczynia się do rozwoju siebie i otoczenia. Pan Stworzyciel daje każdemu człowiekowi talent, dar, ale resztę samemu trzeba wypracować i to w każdej dziedzinie zawodowej, czy artystycznej. Każdy zawód i każdy człowiek jest ważny, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie w normalnym społeczeństwie i tak na przykład rolnik jest potrzebny bo produkuje żywność, ale ten rolnik potrzebuje krawca, szewca, czy górnika i tak można by wymieniać prawie wszystkie zawody. Ale zanim odniesie się sukces w swej dziedzinie, wiele jeszcze godzin czeka pracy, czasami porażki i zniechęcenia, ale to coś co się ma w sobie mówi, idź do przodu.

sobota, 19 września 2015

Kondycja zdrowia



Jak się okazuje stan zdrowia ściśle powiązany jest ze stanem jelit i coraz więcej informacji dociera do społeczeństwa na ten temat. Jelita i samopoczucie mają ze sobą dużo wspólnego, mają wpływ na stan zdrowia, jelito zwane jest drugim mózgiem, czyli to co się znajduje w jelitach ma wpływ na zdrowie całego organizmu w tym również na psychikę. Jak to się dzieje? Ponieważ ponad dziewięćdziesiąt procent serotoniny produkowany przez ludzki organizm powstaje właśnie w jelitach i dlatego, gdy czujemy się gorzej, dopada nas zły nastrój należy zwrócić uwagę na to co się ostatnio zjadło. Zły stan może pojawić się nawet po trzech dniach od posiłku i dlatego czasem trudno jest jednoznacznie stwierdzić przyczynę znajdującą się na talerzu, ale można sprawdzić na zasadzie odstawienia. Bardzo ważną rolę odgrywa flora bakteryjna jaka się znajduje w jelitach, a jest ich ponad tysiąc różnego rodzaju. Jeśli jest przewaga bakterii chorobotwórczych to zostaje zachwiana równowaga flory w jelitach i następuje spadek odporności na różnego typu choroby. Mózg zarządza całym organizmem i wie co się dzieje w jelitach i dlatego ma to wpływ na naszą kondycję psychiczną, istnieje związek pomiędzy zdrowiem jelit, a samopoczuciem u osób cierpiących na nadwrażliwość jelit lub choroby jelit. Należy wziąć to pod uwagę, że stan emocjonalny może być związany ze stanem jelit, ale również stan emocjonalny ma wpływ na pracę jelit, działa to w obie strony. Gdy jesteśmy w stresie mózg odbiera informację jako zagrożenie, potrzebuje więcej energii i kosztem właśnie jelit pobiera tą energię, proces trawienny zostaje zahamowany i jeśli ta sytuacja trwa dłużej, jelita zaczynają chorować. Przez stres ścianki jelit są słabo ukrwione i zmniejsza się ilość ochronnego śluzu, ścianki jelit są słabsze i zmienia się flora bakteryjna w jelitach, namnażają się bakterie chorobotwórcze. Aby przeciwdziałać tym chorobom najlepiej nauczyć się radzić sobie ze stresem, choć to jest na początku trudne, ale pozwala to wyeliminować wiele chorób. Zdrowy duch to zdrowe ciało, to powiedzenie mówi nam o tym iż każda choroba zanim pojawi się w widoczny sposób na ciele, najpierw pojawia się w duchu. Czyli to wszystko co przeżywamy rejestruje się w duchu i nawet każdy mały stres pozostawia ślad. Dobrym sposobem pozbycia się sytuacji stresowej jest zwrócenie uwagi na swe wnętrze, ono nam zawsze podpowiada we wszystkim dobrze, pozwala na wyciszenie. Gdybyśmy wszyscy byli ludźmi duchowymi na 100%, kierowali się własnym wnętrzem, to wszystko byłoby na 100% dobrze, unikalibyśmy sytuacji stresowej, wybieralibyśmy takie jedzenie które mam by służyło i wszyscy byliby zdrowi i szczęśliwi. Rozwój duchowy jest bardzo korzystny dla człowieka w całej płaszczyźnie życia, duchowy człowiek z natury swej jest bez chcenia robić cokolwiek złego wbrew prawom Pana Stworzyciela, wie, że wszystkie nieszczęścia i choroby biorą się z głupoty ludzkiej kierującej się tylko myślami rozumowymi, bez odczuć.

niedziela, 6 września 2015

W poszukiwaniu siebie



Korzenie człowieka sięgają o wiele dalej niż obecne istnienie na Ziemi, tu w gęstej materii jesteśmy bez początku i bez końca istnienia, przebywamy tu tylko z Woli Pana, zaledwie ułamek sekundy w całym istnieniu. Tęsknota za ….czymś, bez możliwości opisania tego uczucia, to się wie i już, każdy duch ma to w sobie wyjątkowe uczucie iskrą Światła wskrzeszane. Przez wiele inkarnacji kształtowało się nasze Ja, to tym kim i gdzie dzisiaj jesteśmy zapracowaliśmy całym swoim bytem, przez wszystkie inkarnacje. Tu w gęstej materii mamy obudzić się duchowo....odzyskać świadomość siebie ducha....przepracować karmę....rozwijać się duchowo....kierować się w stronę Światła.
Świeże spojrzenie na siebie okiem świadomości duchowej daje pełny obraz nas samych i z pokorą do Pana Stworzyciela dokończyć dzieła samych siebie, takimi jakimi chcemy być, bez przymusu, świadomymi lub bez świadomości, być lub nie. Uczuciem kierowanie nauczyć się można i trzeba, to konieczne dzisiaj jest, jeśli chce się być.